RECEP VAROL

GENEL BAŞKAN

2014 yılında kurulan Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu, başarılı çalışmalarıyla dolu 9 yıllık bir geçmişe sahiptir.
Misyonumuz çerçevesinde Dünya Balkan Dernekleri Federasyonu, geçmişte olduğu gibi, bundan sonra da Balkanlardan anavatana göç etmiş ve Balkanlarda yaşamaya devam eden Türk ve Müslüman toplulukların birlik, beraberlik içinde yaşam standartlarının yükselmesi için çalışmaya, onların ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmeye, Balkanlar’da ecdat mirasına sahip çıkarak gelenek ve göreneklerin sürdürülmesi için çalışmalar yapmaya devam edecektir. Bunun yanında en büyük Balkan muhaciri diyerek gurur duyduğumuz Gazi Mustafa Kemal’in “Benim en büyük eserim” dediği Cumhuriyet’in kuruluşunun 100. yılına büyük bir heyecanla giriyor ve sonsuza kadar varol Türkiye diyoruz.
01 Ekim 2023 tarihinde gerçekleşen Olağanüstü Genel Kurulumuzda, şahsıma yükledikleri bu onurlu görev için delegelerimizin her birine ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum.
Hususen Federasyonumuzun Kurucularına, geçmişten günümüze kadar çeşitli kademelerinde görev almış Yönetim Kurulu Üyelerimize minnettar olduğumuzu ifade ediyor, Dar-ı Bekaya göçenlerimizi rahmetle anıyorum.